سوالات متداول عطر و ادکلن

دانشنامه سریع فروشگاه اینترنتی عطر و ادکلن سدیوس

عطر چیست و چند نوع است ؟

عطرها از ۷۸ الی ۹۵ درصد الکل طبیعی به علاوه اسانس‌های روغنی ساخته می‌شوند. این‌که در هر عطری میزان اسانس روغنی به‌کار رفته چقدر باشد، اسامی مختلفی به عطرها می‌دهد که خوب است شما هم با آن‌ها آشنا شوید تا موقع خرید انتخاب دقیق‌تری داشته باشید.

(۱).Perfume پرفیوم‌ها: پرفیوم‌ها بهترین و بادوام‌ترین نوع رایحه‌ها با ۲۲درصد اسانس روغنی هستند.

(۲).Eau De Perfume ادو پرفیوم‌ها: بعد از پرفیوم‌ها، ادوپرفیوم‌ها قرار می‌گیرند. این گروه با داشتن ۱۵ الی ۲۲درصد روغن‌های معطر رتبه دوم را به‌دست می‌آورند.

(۳).Eau de Toilette ادوتویلت‌ها: این دسته۸ تا ۱۵درصد اسانس روغنی دارند و از ماندگاری کمتری برخوردارند.

پرفیوم‌ها بهترین و بادوام‌ترین(ماندگارترین) نوع رایحه‌ها با ۲۲درصد اسانس روغنی هستند.

بعد از پرفیوم‌ها، ادوپرفیوم‌ها قرار می‌گیرند. این گروه با داشتن ۱۵ الی ۲۲درصد روغن‌های معطر رتبه دوم ماندگاری را به‌دست می‌آورند.

بعد از پرفیوم و ادو پرفیوم ها ، دسته بندی بعدی را ادوتویلت‌ می نامند.
این دسته۸ تا ۱۵درصد اسانس روغنی دارند و از ماندگاری کمتری برخوردارند.

عطرتان را در مکان سرد و خشک به دور از نور مستقیم آفتا و منبع گرمایی(مثل رادیاتور) نگه داری کنید.

گرما یا سرمای شدید تعادل ظریف روغن را در عطر از بین برده و بوی آن را تغییر می دهد.

هنگامی که شیشه ی عطر باز است از آن استفاده کنید. وقتی در عطر باز است تبخیر می شود و بهترین اسانس ها نیز به تدریج زمان محو می شوند. اگر شما عطری را در تابستان و دیگری را در زمستان ترجیح می دهید، عطری را که استفاده نمی کنید در قسمت مخصوص سبزیجات داخل یخچال نگه داری کنید.

عطر و بوی خوش مطمئناً باعث می شود که شما احساس جذاب بودن بیشتری داشته باشید. حس اعتماد به نفسی که عطر می تواند به شما بدهد غیر قابل انکار است.

رایحه به طور واضح با تمایلات جنسی ما ارتباط دارد و برخی از کارشناسان معتقدند که هورمون هایی که از غدد ما در کشاله ی ران و زیر بغل ترشح می شوند نقش قدرتمندی در جذب قدرت جنسی دارند.

در واقع همان فرمون هایی که حیوانات نیز هنگام جفت گیری از آن استفاده می کنند.

یک ترکیب شیمیایی جذاب قطعاً کمک می کند تا یک شروع خوبی برای تحریک داشته باشیم.

اما هیچ شواهد علمی در دست نیست تا نشان دهد که عطر یک داروی مقوی غریزه جنسی است.

در مقابل نورخورشید، عطرها تمایل دارند تا با نور یو وی uv عکس العمل نشان دهند که در این صورت تحریک کننده ی پوست هستند و اغلب منجر به تغییر رنگ پوست می شوند. با این حال، برخی از عطرهای بدون الکل با فرمول خاص وجود دارند که استفاده از آنها در تابستان بدون عوارض است.

عطرهای مردانه دقیقاً به همان گروه عطرهای زنانه طبقه بندی شده اند، بنابراین معدود رایحه هایی از همان بوهای مورد علاقه ی مردانه ی خود را امتحان کنید.

البته، عطری که برای مرد مورد نظر خود انتخاب کرده اید باید با آن رایحه کنار بیاید. اما اگر او این بو را دوست داشته باشد، شما در مسیر صحیحی قرار گرفته اید.

از مطمئن ترین راه ها این است که بفهمیم او چه عطری دوست دارد، نام عطرهای مورد علاقه ی او چیست. وقتی که شما نام های جادویی را داشتید یک مشاور آگاه قادر خواهد بود به شما کمک کند تا از هم خانواده های عطرها، عطر به خصوصی را انتخاب کنید که او دوست داشته باشد. در صورتی که شما نام عطر مورد علاقه ی او را نمی دانید از یک مشاور پیشنهاد بخواهید، مشخصات خانمی که می خواهید برای او هدیه بگیرید را بگویید. رنگ مو و سن او (ما همه می دانیم که زنان در ۲۰ سالگی پر جنب و جوشند و نه در ۷۰). سبک لباس پوشیدن یا شخصیت و فعالیت های او را مطرح کنید. از مشاورتان بخواهید ۳ عطر به شما پیشنهاد کند فقط ۳ تا نه بیشتر، عطر آنها را روی کاغذ تست کنید، بو کنید عجله نکیند، کدام عطر با شما صحبت می کند؟ سعی نکنید منطقی باشید، ریسک کنید! اجازه بدهید غریزه تان کارش را انجام بده، در نهایت بینی شما کامل ترین و بهترین گزینه را پیدا خواهد کرد.

اولین عطر را روی یک مچ دست امتحان کرده و چند دقیقه صبر کنید. دومین عطر را به مچ دست دیگر و سومی را به داخل آرنج اسپری کنید.

به یاد داشته باشید، سه عطر هنرمان را می توان فقط برای بار اول امتحان کرد بیشتر از آن باعث می شود تا حس بویایی خود را به اشتباه بیندازید.

آن را روی کاغذ و یا دستمال کاغذی امتحان کنید این به خوبی تست کردن روی پوست خود نیست اما بهترین چیز بعد از آن است.

نه، هنگامی که شما عطر شیشه باز را بو می کنید، بینی شما عطر تیزی از الکل را استنشاق می کند رایحه عطر به پوست شما احتیاج دارد تا به صورت زنده خود نمایی کند. این عکس العمل با گرمای پوست شما نشان می دهد این بو مختص شما است.

جایی از پوست خود را انتخاب کنید که گرم است و در آن خون جریان دارد. به این دلیل که گرما کمک می کند تا عطر به خوبی پخش شده و رایحه ی بیشتری از آن نشان داده شود. نقاط نبض روی بدن بهترین نقاط برای نشان دادن بوی عطر است. چون بوی عطر افزایش می یابد. عطر باید در نقاط مختلف از بدن امتحان شود اما نه فقط در یک جا.

در داخل مچ دست، در داخل آرنج ، در زیر لاله ی گوش نه در پشت گوش، در زیر گلو، در پشت زانو، و هر جای دیگری از بدن که شما احساس ضربان قلب دارید.

آن را به فاصله ۲۰ سانتیمتر از پوست خود اسپری کنید. حتی اسپری کردن روی یک منطقه بزرگ از پوست کمک می کند تا رایحه ی عطر شما بماند تا یک منطقه ی کوچک از پوستتان.

دانشمندان کاملاً نظریه تاثیرات عطر بر روح و روان فرد را تائید می کنند و بر این باور هستند که از نظر روانشناسی بوی عطر و رایحه ها می توانند روی امواج مغزی و ضربان قلب تاثیر بگذارند و رایحه هایی مانند اسطوخودس و بابونه فرد را آرام کند و ترنج و بهارنارنج تحریک پذیر می باشد.

بله. پوست های خشک ظرفیت زیادی نسبت به پوست های چرب برای حفظ نگهداری مولکول های عطر بر روی پوست ندارند، بنابراین این گونه پوستها نیاز بیشتری به استفاده عطر در طی روز دارند.

بله.
گرمای تابستان بوی عطر ما را بیشتر می کند، ماندگاری آن بیشتر می شود و این به دلیل این است که گرما روی رایحه ها تاثیر می گذارد و باید از رایحه های خنک استفاده کنید
. همچنین در زمستان به خاطر نفوذ سرمای هوا و از بین بردن بوی عطر، از رایحه های گرم- شرقی- تلخ استفاد کنید.

ماندگاری عطر در هر فردی متفاوت می باشد و بستگی به نوع پوست فرد دارد
. حداکثر ماندگاری یک عطر perfume ، هفت ساعت می باشد(عطرهای خاص نظیر برند تام فورد تا ۱۸ ساعت) و یک ادوتویلت به مدت ۳ تا ۴ ساعت می ماند.

برای محافل رسمی بهتر است از عطرهای تلخ، گرم، شیرین و تند استفاده کنید. به عطرهایی که معمولاً بوی شکلات و میوه های تابستانی را میدهند عطرهای شیرین و گرم میگویند و عطرهایی هم که از اسانس ریشۀ درختان و ادویه های تند شرقی درست شده اند را عطرهای تلخ گویند.

زمانی که عطر استفاده میشود تا زمانی که آخرین نشانه های خود را هنوز حفظ کرده است را ماندگاری عطر میگویند.

عطرها به گروه های متفاوتی تقسیم بندی می شوند. در حین معرفی آنها گروه بویایی ذکر می شود . شما می توانید با شناخت گروه بویایی عطرهای مورد نظر خود پس از آن در همان گروه به دنبال رایحه بعدی خود باشید و عطر خود را از همان گروه انتخاب نمایید

رایحه های گرم و شیرین و تلخ : بهترین زمان استفاده فصول سرد و نواحی سردسیر است.

رایحه های سرد و تلخ و یا ترش :بهترین زمان استفاده فصول گرم و یا محافل دوستانه است.

رایحه ها تند : بهترین زمان استفاده مهمانی و مجالس رسمی